Archiwum dnia 6 kwietnia 2012

Kwiecień – zaczynamy sadzenie mieczyków.

Autor: sasiad

6 kwietnia 2012 >> Uncategorized

Zbliżają się Święta „Zmartwychwstania Pańskiego” ,

a po nich zwykle przychodzi prawdziwa wiosna.

Wszystkim miłośnikom mieczyków i ich bliskim życzę spełnienia  marzeń oraz tych realnych planów.

 

 

 

Kwiecień to początek sadzenia cebul mieczyków.  Jednak zbytnio nie śpieszmy się. Należy zaczekać aż ziemia nagrzeje się do około 10 stopni C  na głębokości 10 cm. Najlepiej rozpoczynać sadzenie odmian wczesnych, szczególnie tych , które wypuściły już zaczątki pędów, uważając, aby przy zaprawianiu i sadzeniu ich nie wyłamać. Jeśli komuś zdarzy się „wypadek” to cebulkę sadzimy, ona wypuści nowe tylko, że zakwitnie troszkę później.

W razie spodziewanych przymrozków po wzejściu roślin można przykryć je włókniną.

Aby mieć przedłużony okres zbioru kwiatów, sadzimy co kilkanaście dni, aż do końca maja. Jedynie odmiany późne należy posadzić do końca kwietnia – początku maja.

Zapraszam do zadawania pytań w komentarzach.

Stanisław Smoleń  <sąsiad>

Posiadam jeszcze niewielkie ilości nadwyżek cebulek do sprzedania, Zamówienia przyjmuję do końca kwietnia.  KATALOG MIECZYKI KOLEKCJONERSKIE 2011/2012 R. już nieaktualny zapraszam na nowy https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AmGW9Iuhzar0dF9EMXdBblY0ZVpPNVBQTzJpN2piR2c#gid=0

Mam kilka odmian rosnących do wysokości  110 cm nadających się do sadzenia na balkonach, tarasach i dachach ogrodowych, są to : Vysvedceni-Oświadczyny, Tirza, Harleguin, Diamentowa Dolina,  Marianka, Różowa Sonata. Liliowy Sad, Lupus   Fudge i inne.