Do sprzedania.

Do sprzedania na sezon 2017   Kolekcja odmian , których nie kupicie w sklepach   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1xPLjTd_FFgV7J6LUJ5Cek_OLB0a1NBCtSgRWZiIqCMo/edit#gid=0 Dostępne są odmiany z ceną w kratkach.

Szczegółowy regulamin jest podany na stronie „O mnie i KATALOG”.

Fotografie Odmian znajdują się w:

https://plus.google.com/photos/101140803810477233966/albums/5954764216114049953?banner=pwa

https://plus.google.com/photos/101140803810477233966/albums/6092401318239844545?banner=pwa

Oraz w KATALOGU  w Kolumnie z linkami do poszczególnych odmian.

MIECZYKI KOLEKCJONERSKIE <sąsiada> rok 2010

W sprzedaży mamy ponad  dwieście  odmian KOLEKCJONERSKICH .  ORAZ nowe zarejestrowane POLSKIE ODMIANY  – POLONEZ PL,  EWA BEM,  ITUSZKA, WESTCHNIENIE, I wczesna odmiana ZUZANNA  z mojej selekcji.

Zamieszczone odmiany i wiele innych znajdziecie w Katalogu.

Jeśli ktoś nie może otworzyć linku do katalogu proszę o kontakt e.mail

Kolekcja rodzinna – Stanisław Smoleń.  Zamówienia kierować na e.mail –  stanislaw.smolen@gmail.com
R E G U L A M I N
Płatności przelewem lub przekazem pocztowym – konto lub adres podajemy po potwierdzeniu przyjęcia zamówienia przed wysyłką..
W sekcji  UPRAWA  szczegółowo opisano wszystkie najpilniejsze informacje o uprawie mieczyków.
Ustalenia:
Zamawianie  materiału realizowane jest  przez e.mail .   Sprzedaż  cebul jest realizowana ze zbiorów prywatnych, a nie spółki produkującej mieczyki. Sprzedaż materiału jest prowadzona w ograniczonych ilościach dla amatorów i działkowiczów oraz  małych gospodarstw ogrodniczych . Nie wystawiamy faktur.

Warunki  realizacji zamówienia:
1.Wskazane  jest uzgodnienie wyboru odmian w celu stwierdzenia dostępności  tych odmian i ustalenia kwoty (ilość materiału nasadzeniowego ciągle się zmienia z powodu zleceń).    Następnie musi  wpłynąć zapłata. Dostępne są tylko odmiany i rozmiary  z wpisaną ceną w klatkach danej odmiany w katalogu .
2.Minimalne zamówienie od 30 złotych, plus koszty wysyłki, uzgodnione przy potwierdzeniu przyjęcia zamówienia. Inaczej wysyłka i taryfy Poczty Polskiej oraz KURIERÓW.
3. Cena cebulek zależy od dostępności odmiany, a nie od walorów ozdobnych .
4.Cebulki pakowane są do  torebek z nazwą odmiany, minimum 2 sztuki lub napis na cebulce flamastrem nietoksycznym po kilka pojedynczych odmian.
5.Przy wystąpieniu braku rozmiaru, wysyłamy więcej szt.  mniejszej wielkości lub mniej    większych lub cebulki przybyszowe (dzieci) średnicy 5 – 6 mm (po uzgodnieniu).

6.Przy braku odmiany zamówionych cebulek, zastępujemy podobnymi odmianami,  należy wskazać  jak najwięcej opcji zamiany.

7.Uzgodniony wykaz jest zarezerwowany  dla  klienta na okres nie dłuższy niż 7 dni, po wysłaniu numeru konta, podczas których oczekuje się realizacji zapłaty. Niezapłacone cebulki w określonym czasie przeznacza się na realizację innych zamawiających  (z wyjątkiem umowy z klientem o przedłużeniu terminu płatności). Do szybkiego złożenia zamówienia mogą państwo skopiować na e-mail poniższy wzór, wypełnić i wysłać.   W tym przypadku czas  negocjacji i realizacji zamówienia  jest znacznie skrócony.
8.Dla pełniej realizacji zamówienia, prosimy o określenie rezerwy na ewentualne zamiany odmian.

Nazwisko i  imię,     Kod pocztowy      Miasto, gmina        Ulica, dom, mieszkanie,

Prosimy o przesłanie następujących odmian mieczyków:

Lp. katalogu.  Nazwa odmiany (KOD), Nr.skrzynki, Wielkość/ Ilość szt.    Cena    Wartość . Opcje do zamiany.

Najlepiej na arkuszu kalkulacyjnym
Międzynarodowy kod, według zasad określonych w dziale „KLASYFIKACJA”  www.gladiole.pl
Czas kwitnienia: VE bardzo wczesne, E – wczesne, EM – średniowczesne, M-średnie,  ML-średnio późne  L późne ,  LV – bardzo późne.
Informacje o fryzowaniu (marszczeniu) pofalowaniu , F  umiarkowanie faliste,  SF – średnio-fryzowane  MF – mocno fryzowane. MM – mocno marszczone.
Numery za pomocą ułamka, np. 24/12 oznacza liczbę pączków kłosie i liczbę jednocześnie otwartych kwiatów. W tym przykładzie 24 pąki kwiatowe i 12 kwiatów  jednocześnie otwartych. Wszystkie te krótkie oznakowania są pomoce przy  wyborze odmian ozdobnych .
Cebule, w zależności od wielkości dzieli się na :
Duże o średnicy cebulki   3,2 cm lub więcej, średnie – o średnicy od 2,5 do 3,2 cm ,   małe – o średnicy od 1,5 do 2,5 cm.  Wszystkie cebulki zakwitną w danym sezonie. Cebulki przybyszowe w zależności od odmiany – minimalna średnica 4 mm.

Największe cebulki przybyszowe (dzieci) dadzą kwiat w pierwszym roku po wczesnym posadzeniu, a pozostałe w roku następnym.

Stanisław Smoleń <sąsiad>