O mnie i KATALOG

Witam wszystkich gości i użytkowników na mojej stronie internetowej.

Kontakt: e.mail      stanislaw.smolen@gmail.com

mieszkam w Krośnie woj. podkarpackie.

Mieczyki uprawiam od 35 lat. Najpierw kupowałem okazjonalnie na bazarze, od znajomych i w sklepach ogrodniczych podczas wyjazdów służbowych w stolicy. Później ładnych odmian poszukiwałem u specjalizujących się w tym kierunku krajowych ogrodników. Kiedy zasiadłem przy komputerze i wędrowałem w necie po ŚWIECIE  zobaczyłem jakie cuda mają nasi zagraniczni sąsiedzi – hodowcy nowych odmian mieczyków.  Postanowiłem mieć nowoczesną kolekcję. Co roku sprowadzam po kilkadziesiąt nowych odmian – ale zdrowie na dużo więcej nie pozwala.   Dzięki mojej pasji jest również możliwość zaopatrzenia po troszkę innych miłośników mieczyków – (gladioli).

W ALBUMACH PICASA   zamieszczam zdjęcia mojego autorstwa,  do których linki zamieszczam w blogu.  Wszystkich  odmian posiadam ponad 250 , ale niektóre u mnie jeszcze nie zakwitły.  Fotografie nowych odmian będę umieszczał co roku sukcesywnie.

Fotografie zobaczycie w moich publicznych albumach PICASA:

MIECZYKI KOLEKCJONERSKIE <sąsiada> rok 2010

Moje STARE ODMIANY MIECZYKÓW

CHOROBY MIECZYKÓW

oraz ogród naturalny

Mój naturalny ogród w Gminie Rymanów 2008

Mój ogród 2009

Troszkę storczyków i innych kwiatów w mieszkaniu, oraz widoki z okna i balkonu.

Kwiaty w mieszkaniu i na balkonie, WIDOKI

KATALOG MIECZYKÓW na sezon jesień 20`6 wiosna 2017  https://docs.google.com/spreadsheets/d/1xPLjTd_FFgV7J6LUJ5Cek_OLB0a1NBCtSgRWZiIqCMo/edit#gid=0

http://youtu.be/gK4dRhWGWnE    FOTOGALERIA   2014/15    Nr 2.

Kolekcja rodzinna – Stanisław Smoleń.  Zamówienia kierować na adresy e.mail  zamieszczone powyżej
R E G U L A M I N
Płatności przelewem lub przekazem pocztowym – konto lub adres podajemy po potwierdzeniu przyjęcia zamówienia.
Na naszej stronie internetowej  http//:www.gladiole.pl   w dziale „O mnie” oraz „I KMM”  można zobaczyć zdjęcia  kolekcji mieczyków,  opis każdej odmiany w katalogu. W sekcji  UPRAWA  szczegółowo opisano wszystkie najpilniejsze informacje o uprawie mieczyków.
Ustalenia:
Zamawianie  materiału realizowane jest przez e.mail. Sprzedaż  cebul jest prowadzona ze zbiorów prywatnych, a nie spółki produkującej mieczyki. Sprzedaż materiału jest dostępna w ograniczonych ilościach dla amatorów i działkowiczów.

Zamówienia pocztą wysłać na adres:

Stanisław Smoleń

ul. Grodzka 67/48

38-400 Krosno

Warunki  realizacji zamówienia:
1.Wskazane  jest uzgodnienie wyboru odmian w celu stwierdzenia dostępności  tych odmian i ustalenia kwoty (ilość materiału nasadzeniowego ciągle się zmienia z powodu zleceń).    Następnie musi  wpłynąć zapłata. Dostępne są tylko odmiany i rozmiary  z wpisaną ceną w klatce danej odmiany w katalogu.
2.Minimalne zamówienie od 30 złotych, plus koszty wysyłki, uzgodnione przy potwierdzeniu przyjęcia zamówienia. Inaczej wysyłka i taryfy Poczty Polskiej.
3. Cena cebulek zależy od dostępności odmiany, a nie od walorów ozdobnych .
4.Cebulki pakowane są do  pojedynczych torebek z nazwą odmiany, minimum 2 sztuki.
5.Przy wystąpieniu braku rozmiaru, wysyłamy więcej szt.  mniejszej wielkości lub mniej    większych lub cebulki przybyszowe (dzieci) średnicy 5 – 6 mm (po uzgodnieniu).

6.Przy braku odmiany zamówionych cebulek, zastępujemy podobnymi odmianami,  należy wskazać  jak najwięcej opcji zamiany.

7.Uzgodniony wykaz jest zarezerwowany dla  klienta na okres nie dłuższy niż 5 dni po wysłaniu numeru konta bankowego, podczas których oczekuje się realizacji zapłaty. Niezapłacone cebulki w określonym czasie przeznacza się na realizację innych zamawiających  (z wyjątkiem umowy z klientem o przedłużeniu terminu płatności). Do szybkiego złożenia zamówienia mogą państwo skopiować na e-mail poniższy wzór, wypełnić i wysłać.   W tym przypadku czas  negocjacji i realizacji zamówienia  jest znacznie skrócony.
8.Dla pełniej realizacji zamówienia, prosimy o określenie rezerwy na ewentualne zamiany odmian.

9 Po przygotowaniu cebulek do wysyłki powiadamiam mejlem o wartości wraz z kosztem przesyłki i podaję Nr. Konta.

10 Wysyłka następuje po otrzymaniu zapłaty.

Zamawiający:

Nazwisko i  imię,     Kod pocztowy      Miasto, gmina        Ulica, dom, mieszkanie,

Prosimy o przesłanie następujących odmian mieczyków:

Lp. z katalogu.  Nazwa ODMIANY, Nr.Skrzynki, Wielkość/ Ilość szt.    Cena    Wartość razem. Opcje do zamiany.                            Najlepiej na Arkuszu Kalkulacyjnym

Międzynarodowy kod, według zasad określonych w dziale „KLASYFIKACJA”  www.gladiole.pl
Czas kwitnienia: VE bardzo wczesne, E – wczesne, EM – średniowczesne, M-średnie,  ML-średnio późne  L późne ,  LV – bardzo późne.
Informacje o fryzowaniu (marszczeniu) pofalowaniu , F  umiarkowanie faliste,  SF – średnio-fryzowane  MF – mocno fryzowane. MM – mocno marszczone.
Numery za pomocą ułamka, np. 24/12 oznacza liczbę pączków kłosie i liczbę jednocześnie otwartych kwiatów. W tym przykładzie 24 pąki kwiatowe i 12 kwiatów  jednocześnie otwartych. Wszystkie te krótkie oznakowania są pomoce przy  wyborze odmian ozdobnych .
Bulwy, w zależności od wielkości dzieli się na :
Duże o średnicy cebulki   3,2 cm lub więcej, średnie – o średnicy od 2,5 do 3,2 cm ,   małe – o średnicy od 1,5 do 2,5 cm.  Wszystkie cebulki zakwitną w bieżącym sezonie.

Cebulki przybyszowe w zależności od odmiany – minimalna średnica 4 mm.  Część dużych cebulek da kwiat w pierwszym roku przy wczesnym posadzeniu, pozostałe zakwitną w roku następnym.

Stanisław Smoleń <sąsiad>