Archiwum miesiąca grudzień 2013

KATALOG MIECZYKÓW na sezon WIOSNA 2014

Autor: sasiad

7 grudnia 2013 >> Uncategorized

       Witam po dość długiej przerwie na wykopywanie,  suszenie i czyszczenie cebul mieczyków.  Tegoroczna aura nie była zbyt łaskawa dla moich roślin.  Po stosunkowo dobrej ale spóźnionej wiośnie sadzenie odbywało się dobrze.

        Początek lata też  zapowiadał się dobrze, ale po połowie lipca przyszły niespotykane upały i  długotrwała susza.  To spowodowało, że plon cebul i kwiatów  (przy braku podlewania) był  mniejszy niż w latach poprzednich.

        Po długotrwałych pracach Katalog do sprzedaży części naszej kolekcji jest już prawie gotowy – będą jeszcze modyfikacje.  Jednak  na prośbę niecierpliwych naszych stałych klientów  już go udostępniam

KATALOG MIECZYKÓW na sezon WIOSNA 2014

 

Zdjęcia poszczególnych odmian są  w ALBUMACH PICASA – postaram się w terminie późniejszym o przygotowanie odpowiedniego zestawu zdjęć dla tego Katalogu – proszę o trochę cierpliwości, ale można korzystać z linków z poprzednich wpisów do bloga i z linka w katalogu.

Na zdjęciach w kolejności są : Calineczka :  Bizon ;  Bachromczaty ;  KRASAWA – żółto zielony : Dżordż Soros :  Castor Exotic : Kokietka i j. niebieska Błękitna Głębia.

Pozdrawiam  Stanisław Smoleń <sąsiad>