Kwiecień – zaczynamy sadzenie mieczyków.

Autor: sasiad

6 kwietnia 2012 >> Uncategorized

Zbliżają się Święta „Zmartwychwstania Pańskiego” ,

a po nich zwykle przychodzi prawdziwa wiosna.

Wszystkim miłośnikom mieczyków i ich bliskim życzę spełnienia  marzeń oraz tych realnych planów.

 

 

 

Kwiecień to początek sadzenia cebul mieczyków.  Jednak zbytnio nie śpieszmy się. Należy zaczekać aż ziemia nagrzeje się do około 10 stopni C  na głębokości 10 cm. Najlepiej rozpoczynać sadzenie odmian wczesnych, szczególnie tych , które wypuściły już zaczątki pędów, uważając, aby przy zaprawianiu i sadzeniu ich nie wyłamać. Jeśli komuś zdarzy się „wypadek” to cebulkę sadzimy, ona wypuści nowe tylko, że zakwitnie troszkę później.

W razie spodziewanych przymrozków po wzejściu roślin można przykryć je włókniną.

Aby mieć przedłużony okres zbioru kwiatów, sadzimy co kilkanaście dni, aż do końca maja. Jedynie odmiany późne należy posadzić do końca kwietnia – początku maja.

Zapraszam do zadawania pytań w komentarzach.

Stanisław Smoleń  <sąsiad>

Posiadam jeszcze niewielkie ilości nadwyżek cebulek do sprzedania, Zamówienia przyjmuję do końca kwietnia.  KATALOG MIECZYKI KOLEKCJONERSKIE 2011/2012 R. już nieaktualny zapraszam na nowy https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AmGW9Iuhzar0dF9EMXdBblY0ZVpPNVBQTzJpN2piR2c#gid=0

Mam kilka odmian rosnących do wysokości  110 cm nadających się do sadzenia na balkonach, tarasach i dachach ogrodowych, są to : Vysvedceni-Oświadczyny, Tirza, Harleguin, Diamentowa Dolina,  Marianka, Różowa Sonata. Liliowy Sad, Lupus   Fudge i inne.

 

 

Ten wpis opublikowano dnia piątek, 6 kwietnia 2012 o godz. 10:58 w kategorii Uncategorized. Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.
komentarze 3 do wpisu “Kwiecień – zaczynamy sadzenie mieczyków.”
slawek napisał(a):
7 kwietnia 2012 o godz. 01:23

Stanisławie – z okazji Świąt „Zmartwychwstania Pańskiego” więcej wiary i optymizmu w życiu a reszta sama się niech spełni. Oby kwitły nam mieczyki no i powstawały nowe odmiany.

Elaa napisał(a):
9 maja 2012 o godz. 19:01

zaczynam hodowle kwiatow, chce miec ich duzo , ale aby byly ladne . mam 6 storczykow jednak spodobaly mi sie gladiole. Jednak nie wiem czy w mieszkaniu moge je trzymac , jak posadzic. cebulki można kupic , ale jak zabrac sie za posadzenie ich w doniczce. prosze o pomoc i z gory dziekuje.

Witam Panią Elę !
Niestety – mieczyki nie nadają się do sadzenia w doniczkach w mieszkaniu i innych pomieszczeniach oprócz szklarni i tuneli foliowych (ale nie wszystkie odmiany). Można sadzić je na balkonach i tarasach do skrzynek i innych pojemników o dużej pojemności. Mieczyki potrzebują dużego naświetlenia i w cieniu nie będą kwitły, albo dadzą kwiaty marnej jakości.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.