Archiwum dnia 16 marca 2012

Odpowiedź na pytanie.

Autor: sasiad

16 marca 2012 >> Uncategorized

Witam serdecznie. Jestem bardzo początkującym ogrodowym zapaleńcem i zrobiłam paskudny błąd :( Jesienią wykopałam cebulki mieczyków, ale nie oczyściłam ich i tak sobie leżą teraz w piwnicy razem z mnóstwem swoich dzieci (?). Dopiero teraz znalazłam tę cudowną Pana mieczykową stronę i włosy mi dęba stają ! Co mam teraz zrobić? Nic im nie będzie? Kupiłam Kaptan (chyba nie przekręciłam nazwy) do zaprawy cebul przed posadzeniem, ale chyba najpierw muszę jakoś umyć te cebulki .PIĘKNIE PROSZĘ O POMOC. Kasia

 

Odpowiedź.

Jest jeszcze dużo osób, które nie wiedzą jak postępować po wykopania cebulek. Ten temat już opisywałem , jak należy postępować jesienią.

Teraz potrzeba postąpić podobnie, ale po oddzieleniu cebulek od korzeni i łodyg należy pościągać łuski okrywowe i wysuszyć, aby zaschła piętka. Przed sadzeniem zaprawić w Kaptanie. Można zastosować też roztwór Topsinu M , lub mieszaniny obydwu środków (roztwór sporządzić wg. instrukcji na opakowaniu).  Ponadto  sprawdzić, czy nie ma na cebulkach wciornastka mieczykowca.

Polecam materiały :

Suszenie i czyszczenie cebul mieczyków.

Czyszczenie cebul mieczyków. Odpowiedź na pytania.

Informuję, że w dalszym ciągu przyjmuję zamówienia na cebulki mieczyków

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AmGW9Iuhzar0dGxtLWdxNFFRRGVvT0NCUXhHeVVOZVE&hl=pl#gid=0       – Katalog.

 

Przekierowania do Albumu zdjęć i Filmików You Tube  z odmianami mieczyków są zamieszczone na kolejnych stronach .

Stanisław Smoleń <sąsiad>