Archiwum dnia 1 maja 2011

Beatyfikacja i odpowiedź na pytanie.

Autor: sasiad

1 maja 2011 >> Uncategorized

Dzień dzisiejszy 1 maja 2011 jest wspaniałym  wydarzeniem z okazji beatyfikacji  wielkiego POLAKA Papieża JANA PAWŁA II W mojej kolekcji posiadam od ubiegłego roku odmianę mieczyka  PIERO PAWLINA II 405 – M – Łobaznow – 79.   Odmiana wprowadzona w Rosji na początku pontyfikatu  Jana Pawła II w 1979 r.

Pytanie.

Witam Panie Stanisławie !
Ja z pytaniem o zasilanie wiosenne mieczyków. Napisał Pan: na wiosnę przed kopaniem ziemi można wysiać nawóz azotowy (mocznik, 25 – 30 g lub 30 – 40 g saletry amonowej), potasowy (siarczan potasu 15 – 20 g lub 40 – 50 g popiołu drzewnego na 1 m² ) i fosforanowy (15 – 20 g lub 30 – 35 g podwójnego superfosfatu).
Proszę o odpowiedź, czy zamiast stosować trzy różne składniki, można zastosować jeden nawóz zaopatrujący rośliny nie tylko w NPK, ale także i mikroelementy. Na przykład Azofoskę. Chciałbym dostarczyć do ziemi pełne spektrum składników, ale nie chcę też „przedobrzyć”. Stąd pytanie .
Pozdrawiam serdecznie
Przemysław Ziółek

Odpowiedź
Witam Miłośnika Mieczyków !
Tak Panie Przemku można zastosować nawóz wieloskładnikowy  o czym piszę w artykule z marca 2010 – „Jeżeli z różnych powodów nie przygotowaliśmy gleby jesienią, to na wiosnę przed przekopaniem gleby rozsypujemy nawóz wieloskładnikowy – najlepiej Azofoskę w ilości około 150 – 200 g na metr kwadratowy.  Należy pamiętać, że mieczyki potrzebują dobrego nawożenia, ale więcej pokarmu będą potrzebowały pogłównie, to jest w czasie wegetacji . O tym przypomnimy w terminie późniejszym. Dobrze będzie też zaglądać do materiałów archiwalnych z grudnia 2009 i stycznia br.”

Stanisław Smoleń <sąsiad>.