Beatyfikacja i odpowiedź na pytanie.

Autor: sasiad

1 maja 2011 >> Uncategorized

Dzień dzisiejszy 1 maja 2011 jest wspaniałym  wydarzeniem z okazji beatyfikacji  wielkiego POLAKA Papieża JANA PAWŁA II W mojej kolekcji posiadam od ubiegłego roku odmianę mieczyka  PIERO PAWLINA II 405 – M – Łobaznow – 79.   Odmiana wprowadzona w Rosji na początku pontyfikatu  Jana Pawła II w 1979 r.

Pytanie.

Witam Panie Stanisławie !
Ja z pytaniem o zasilanie wiosenne mieczyków. Napisał Pan: na wiosnę przed kopaniem ziemi można wysiać nawóz azotowy (mocznik, 25 – 30 g lub 30 – 40 g saletry amonowej), potasowy (siarczan potasu 15 – 20 g lub 40 – 50 g popiołu drzewnego na 1 m² ) i fosforanowy (15 – 20 g lub 30 – 35 g podwójnego superfosfatu).
Proszę o odpowiedź, czy zamiast stosować trzy różne składniki, można zastosować jeden nawóz zaopatrujący rośliny nie tylko w NPK, ale także i mikroelementy. Na przykład Azofoskę. Chciałbym dostarczyć do ziemi pełne spektrum składników, ale nie chcę też „przedobrzyć”. Stąd pytanie .
Pozdrawiam serdecznie
Przemysław Ziółek

Odpowiedź
Witam Miłośnika Mieczyków !
Tak Panie Przemku można zastosować nawóz wieloskładnikowy  o czym piszę w artykule z marca 2010 – „Jeżeli z różnych powodów nie przygotowaliśmy gleby jesienią, to na wiosnę przed przekopaniem gleby rozsypujemy nawóz wieloskładnikowy – najlepiej Azofoskę w ilości około 150 – 200 g na metr kwadratowy.  Należy pamiętać, że mieczyki potrzebują dobrego nawożenia, ale więcej pokarmu będą potrzebowały pogłównie, to jest w czasie wegetacji . O tym przypomnimy w terminie późniejszym. Dobrze będzie też zaglądać do materiałów archiwalnych z grudnia 2009 i stycznia br.”

Stanisław Smoleń <sąsiad>.

Ten wpis opublikowano dnia niedziela, 1 maja 2011 o godz. 15:22 w kategorii Uncategorized. Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.
komentarze 2 do wpisu “Beatyfikacja i odpowiedź na pytanie.”
Christin napisał(a):
7 czerwca 2011 o godz. 22:55

Zasilanie wiosenne mam za sobą, głęboko posadzone cebulki pokazały się na powierzchni dość późno i są rożnej wysokości ale mam nadzieję,że przy kwitnieniu nie będą się przewracać jak miało to miejsce w poprzednim sezonie.
Jedne mają 10 cm a inne dużo wyższe .
Planuję je czymś podkarmić aby ostrzej ruszyły i wyrównały się.
Staszku czy mogę i co byś proponował ?
A może jakiś dolistny oprysk ?

Witaj Christo !
Dziękuję za zadanie pytań. Z różnych powodów odpowiadam z małym opóźnieniem – w kolejnym wpisie – zobacz temat „Nawożenie pogłówne mieczyków”.
Pozdrawiam Staszek

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.