Archiwum dnia 20 lutego 2011

Stowarzyszenie GLADIRIS

Autor: sasiad

20 lutego 2011 >> Uncategorized

Z mojej kolekcji posiadam jeszcze trochę nadwyżki cebul mieczyków do sprzedania – można zobaczyć w Katalogu – dostępne są tylko z ceną w klatkach.

KATALOG MIECZYKÓW na sezon 2010/2011
MIECZYKI KOLEKCJONERSKIE <sąsiada> rok 2010 fotogaleria

G L A D I R I S

Dzisiaj dostałem namiar na nowo powstałą stronę czeskiego i słowackiego stowarzyszenia GLADIRIS http://www.gladiris.cz/ Jest to Stowarzyszenie Producentów i Hodowców Mieczyków, Irysów, Dalii i innych kwiatów cebulowych u naszych południowych sąsiadów.Stronę prowadzi inż. Dušan Slošiar.

Polecam przejrzeć tę stronę – ja tłumaczę automatycznie przez GOOGLE.
Można tam zobaczyć zdjęcia i opisy nowych odmian, fotogalerie hodowców nowych odmian. Rejestry nowych odmian GLADIRISU oraz NAGC (Północno Amerykańskiego Stowarzyszenia Miłośników Mieczyków). Wsród materiałów znaleźć można KATALOGI z cenami. Warto tam zaglądnąć chociażby po to aby porównać ceny w Polsce i u sąsiadów z południa.

W Polsce też działało Stowarzyszenie Miłośników Mieczyków, ale przestało istnieć wraz z reformami ustrojowymi w naszym kraju (czyżby zawinił Balcerowicz ?? ). A może to Polacy nie potrafią się porozumieć ??.
Moja próba założenia INTERNETOWEGO KLUBU MIŁOŚNIKÓW MIECZYKÓW nie powiodła się. Jestem już za stary i zdrowie mi nie pozwala, aby dalej czynić starania w tym kierunku. Może lepiej przyłączyć się do G L A D I R I S U ! – aby móc zarejestrować wyhodowane w przyszłości nowe odmiany?. Bo wysyłać do USA do NAGC to za duża odległość, starania i koszty. Nam bliżej byłoby do Petersburskiego Stowarzyszenia Miłośników Mieczyków…….(ale czy nas by tam przyjęli ….).

Na zdjęciu KATAMARAN 417 M Nowak 03   – 22/9 płatki woskowe 4/3.  Wprawdzie do Czech katamaranem nie popłyniemy, ale to jest odmiana czeska.

Stanisław Smoleń <sąsiad>