Stowarzyszenie GLADIRIS

Autor: sasiad

20 lutego 2011 >> Uncategorized

Z mojej kolekcji posiadam jeszcze trochę nadwyżki cebul mieczyków do sprzedania – można zobaczyć w Katalogu – dostępne są tylko z ceną w klatkach.

KATALOG MIECZYKÓW na sezon 2010/2011
MIECZYKI KOLEKCJONERSKIE <sąsiada> rok 2010 fotogaleria

G L A D I R I S

Dzisiaj dostałem namiar na nowo powstałą stronę czeskiego i słowackiego stowarzyszenia GLADIRIS http://www.gladiris.cz/ Jest to Stowarzyszenie Producentów i Hodowców Mieczyków, Irysów, Dalii i innych kwiatów cebulowych u naszych południowych sąsiadów.Stronę prowadzi inż. Dušan Slošiar.

Polecam przejrzeć tę stronę – ja tłumaczę automatycznie przez GOOGLE.
Można tam zobaczyć zdjęcia i opisy nowych odmian, fotogalerie hodowców nowych odmian. Rejestry nowych odmian GLADIRISU oraz NAGC (Północno Amerykańskiego Stowarzyszenia Miłośników Mieczyków). Wsród materiałów znaleźć można KATALOGI z cenami. Warto tam zaglądnąć chociażby po to aby porównać ceny w Polsce i u sąsiadów z południa.

W Polsce też działało Stowarzyszenie Miłośników Mieczyków, ale przestało istnieć wraz z reformami ustrojowymi w naszym kraju (czyżby zawinił Balcerowicz ?? ). A może to Polacy nie potrafią się porozumieć ??.
Moja próba założenia INTERNETOWEGO KLUBU MIŁOŚNIKÓW MIECZYKÓW nie powiodła się. Jestem już za stary i zdrowie mi nie pozwala, aby dalej czynić starania w tym kierunku. Może lepiej przyłączyć się do G L A D I R I S U ! – aby móc zarejestrować wyhodowane w przyszłości nowe odmiany?. Bo wysyłać do USA do NAGC to za duża odległość, starania i koszty. Nam bliżej byłoby do Petersburskiego Stowarzyszenia Miłośników Mieczyków…….(ale czy nas by tam przyjęli ….).

Na zdjęciu KATAMARAN 417 M Nowak 03   – 22/9 płatki woskowe 4/3.  Wprawdzie do Czech katamaranem nie popłyniemy, ale to jest odmiana czeska.

Stanisław Smoleń <sąsiad>

Ten wpis opublikowano dnia niedziela, 20 lutego 2011 o godz. 23:37 w kategorii Uncategorized. Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.
komentarzy 6 do wpisu “Stowarzyszenie GLADIRIS”
Królow a Mieczyków napisał(a):
3 marca 2011 o godz. 08:23

Może katamaranem do nas będą płynęli 😉

Królowa Mieczyków napisał(a):
3 marca 2011 o godz. 08:24

Pozdrawiam 😉

Dziękuję za pozdrowienia !, wiosna coraz bliżej, więc ze wznoszeniem słońca coraz więcej energii powinno wszystkim przybywać.
ANITO jeśli chodzi o katamaran to Odrą z Czech raczej nie da rady cebulek przewieźć, kajakiem można by było, ale teraz
niebezpiecznie, doradzam samochodem.

Christin napisał(a):
3 marca 2011 o godz. 22:09

Po co ja tu zaglądałam…
Weszłam na podaną przez Ciebie stronę http://www.gladiris.cz/ i … utknęłam na niej na długie godziny. Dziwne ale fotogalerie są własnością panów – trzeba to zmienić.
Ilość i różnorodność odmian zachwyca.
W następnym sezonie dla kontrastu kolorystycznego kupię kilka odmian w bardzo ciemnym kolorze bo spodobały mi się np DELISSA, OSIRIS, NEGRINA,ČERNÝ JESTŘÁB i kilka innych w podobnej tonacji.
czy będzie to możliwe – jak sadzisz?

Witaj Krystyno ! Uważam, że miłośnicy mieczyków powinni wiedzieć „co w trawie piszczy” a u sąsiadów słychać. Czy ktoś przypuszczał, jak piękne odmiany mają nasi południowi i wschodni sąsiedzi ?. Te fotogalerie południowych sąsiadów były wykonane dla starszych panów – introduktorów (hodowców) którzy nie mają swoich stron internetowych, ani albumów. Nie każdy potrafi to co CHRISTA. Odnośnie zaopatrzenia w odmiany, które wymieniłaś, musisz skontaktować się z „Królową Mieczyków” – ANITĄ, ona specjalizuje się w zaopatrzeniu z Południa, a ja ze Wschodu.

Christin napisał(a):
5 marca 2011 o godz. 19:38

Staszku dzięki takim osobom jak Ty i Anita mamy dostęp do cebulek rożnego pochodzenia i w naszych ogrodach można spotkać ” międzynarodowe kolorowe towarzystwo”

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.