Dożynki Powiatu Krośnieńskiego 2012.

Autor: sasiad

9 września 2012 >> Uncategorized

W dniu 2 września w mojej rodzinnej Gminie RYMANÓW  odbyły się dożynki Powiatu Krośnieńskiego.

Miło mi przekazać, że dekorację sceny stanowiły między innymi mieczyki mojej produkcji.  Pokazuję kilka zdjęć z tej imprezy.

Imprezę przygotowywała i prowadziła między innymi

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rymanowie Pani Danuta Litarowicz   na zdjęciu  w promieniach podkarpackiego słońca  wraz z  osobą towarzyszącą   szefową Koła Gospodyń Wiejskich z Ladzina Panią Alicją Rajchel  ,  podczas  odbierania  kwiatów.

 

Obszerna relacja z Dożynek  znajduje się na filmie  http://www.dailymotion.com/video/xtebiw_doyynki-powiatu-kroynieyskiego-rymanow-2012_news

  ZALECENIA NA WRZESIEŃ

We wrześniu przystępujemy do wykopywania cebul mieczyków.  W pierwszej kolejności odmiany wczesne.    Jeśli jednak w waszej uprawie  znajdują się  wciornastki, należy je wyniszczyć. Ja zastosowałem oprysk roztworem  ACTELLIC  500 EC w stężeniu 0,1 %   plus  MOSPILAN 20 SP   0,05 %.   Do roztworu należy koniecznie dodać środka zwilżającego, aby nie spłynął po liściach.  Ja zastosowałem Mydło potasowe HIMAL  0,5 %  plus SUPERAM 10 AL  0,05 %.

W przypadku braku wymienionych środków zwilżających zalecam dodać płynu do mycia naczyń LUDWIK.

Stanisław Smoleń <sąsiad>

Ten wpis opublikowano dnia niedziela, 9 września 2012 o godz. 16:14 w kategorii Uncategorized. Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.
Jedna odpowiedź do wpisu “Dożynki Powiatu Krośnieńskiego 2012.”

Witam.Moje mieczyki już sobie leżakują i czekają do wiosny.Trochę mi myszki je podgryzły,ale i tak niewiele w porównaniu jak szalały te gryzonie po marchewce heheh:)W tym roku kwiaty wyszły mi zdrowe,metoda moczenia cebul po wykopaniu w talstarze okazałą się strzałem w dziesiątkę.Zamierzam założyć na facebooku ,album z moimi kwiatuszkami,to oceni Pan fachowym okiem:)Pozdrawiam serdecznie

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.