Podsumowanie sezonu 2021 i KATALOG na 2022 r.

Autor: sasiad

20 listopada 2021 >> Uncategorized

Witajcie po dłuższej przerwie !

Każdemu z nas co rok przybywa o jeden rok życia. Ja zbliżam się do 74 więc i aktywność po 50-ce w każdym etapie się zmniejsza. Jednak pasja i misja zobowiązuje do dalszej pracy.

Rok 2021 miał mieszaną pogodę, a to bardzo spóźniona wiosna spowodowała opóźnienie sadzenia cebul/bulw. Wprawdzie zacząłem pod koniec kwietnia, ale zmienne warunki pogodowe sprawiły, że kończyłem sadzenie w połowie czerwca. Z powodu wieku dużo bulwo-cebulek sprzedałem, a posadziłem większość przybyszowych. Te jednak nie dorosły do wielkości handlowych i na następny sezon będzie ich mniej do sprzedania.  Lato u mnie było względnie dobre. Mieczyki co jakiś czas naturalnie z chmurki podlewane dały duże i piękne kwiaty. Na międzynarodowej wystawie w Rybniku otrzymałem za nie trzy dyplomy, w tym jeden za drugie miejsce w ocenie publiczności.  
Dyplom - nagroda publiczności

Uprawa była wizytowana przez przedstawicieli WIORIN – jestem zarejestrowany jako podmiot profesjonalny pod Nr. PL-18/61/5757 i będę wysyłał zamówione z „Paszport roślin/Plant Paszport. ” na terenie UE.  

Wykopywanie cebul/bulw zakończyłem w połowie października. Część była zaatakowana przez szkodnika – turkucia podjadka. Takie cebulki po wycięciu uszkodzenia nadają sią do sadzenia (wypróbowane).    Jednak do sprzedania będzie mniej niż w poprzednich latach ponieważ mniej było posadzone i mniej też jest cebulek przybyszowych (dzieci).

W KATALOGU  na niebieskim tle zamieściłem cebulki/bulwy mojej selekcji – odmiany i siewki, część z nich będę rejestrował.

Link do Katalogu na 2022 rok.

KATALOG na sezon 2022

Zapraszam  do przeglądania fotek w katalogu i ewentualnego wyboru.  Mieczyki kolekcjonerskie są o wiele droższe od przemysłowych z hurtowni i marketów bo ich produkcja jest dużo droższa przy większości prac ręcznych

 Realizacja zamówień według kolejności wpłynięcia , a wysyłkę można przewidzieć na wiosnę na ustalony termin też. Początek realizacji w zależności od pogody pod koniec marca, kwiecień do wykorzystania zapasów.

Pozdrawiam Stanisław Smoleń.

Dyplom za III miesce. Spełnione MarzenieDyplom za II miesce. Uwodzicielka

SPEŁNIONE MARZENIE 443 M 18 Smoleń

SPEŁNIONE MARZENIE 443 M 18 Smoleń

Ten wpis opublikowano dnia sobota, 20 listopada 2021 o godz. 19:08 w kategorii Uncategorized. Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.