Archiwum dnia 25 stycznia 2014

Zamawiać można w zimie.

Autor: sasiad

25 stycznia 2014 >> Uncategorized

Panie Stanisławie,

pogoda za oknem nie nastraja zbyt optymistycznie, tym bardziej do tego, żeby przy temperaturze minus 15 stopni zamawiać cebule mieczyków, ale…  Akurat teraz mam najwięcej czasu, aby w spokoju podziwiać Pańskie piękności  🙂  Patrzę na nie i patrzę i nadziwić się nie mogę, że takie cuda przy odrobinie chęci będą mogły rosnąć również i w moim ogrodzie.

Galeria   https://plus.google.com/photos/101140803810477233966/albums/5954764216114049953?banner=pwa    

W ubiegłym roku zamówiłam kilka nowości z alle… , ale… część cebulek była uszkodzona już po przyjściu przesyłki, a pogoda też zrobiła swoje. Mieszkam nad Odrą i trzy razy ubiegłej wiosny miałam po 30 cm wody na ogrodzie. Kwiaty nie rozwinęły się więc tak jak miały i część cebul musiałam wyrzucić jesienią. Najlepiej chowają się u mnie mieczyki, które kilka lat temu dostałam z Holandii – kolory są piękne – od bieli po ciemne fiolety.

Niestety dopóki nie natrafiłam na Pańską stronę internetową nie poświęcałam wiele uwagi „dzieciom” i po wykopaniu i wysuszeniu mieczyków prawie wszystkie „maluchy” lądowały na kompostowniku, jak łatwo się domyślić moja kolekcja zamiast się rozrastać podupadała z powodu starości  🙂  Ale… dzięki pana cennym wskazówkom ostatniej jesieni już wiedziałam co robić i z każdego koloru pozostawiłam sobie troszkę dorodniejszych dzieci  🙂

 

Chciałabym zamówić bardzo wiele nowych odmian u Pana, ale… czas i położenie mojego ogrodu nie pozwalają na szaleństwo, każdego roku więc będę dokupować po kilka nowych kolorów.  To takie moje noworoczne postanowienie  🙂  Zdaję sobie sprawę, że wysyłek będzie Pan dokonywał wiosną,  ale może już teraz zarezerwuję sobie kilka odmian.

Pozdrawiam serdecznie

  Gosia Kmiotek, Lubów

   Wazon z mieczykami Pani Lidii Zielińskiej z Wrocławia.

  

                               Dostałem kilka podobnych e.listów.  I jestem podbudowany tym, że moje porady w tym blogu  i nie tylko pomagają miłośnikom kwiatów w ich uprawie.  Wiele osób po niepowodzeniach powróciło do uprawy mieczyków.

                                Cebulki można już zamawiać, a nawet lepiej jak najszybciej ponieważ coraz mniej odmian jest dostępnych (wysyłka oczywiście od marca), a nawet termin można uzgodnić.

KATALOG MIECZYKÓW na sezon WIOSNA 2014

O uprawie mieczyków,KRYNI  i innych cebulowych możemy podyskutować na FORUM ogrodniczym  OAZA

http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/63-cebule-karpy-klacza
Stanisław Smoleń  <sąsiad>