Archiwum dnia 31 grudnia 2011

Noworoczne życzenia.

Autor: sasiad

31 grudnia 2011 >> Uncategorized

Witam wszystkich Miłośników Mieczyków !

Dobiega końca stary  2011 rok. Minęły dwa lata istnienia bloga i trzy lata uprawy mojej kolekcji nowoczesnych odmian mieczyków.

Jestem bardzo zadowolony z ilości odwiedzin  na tej stronie, oraz mejli do mnie z podziękowaniami za zamieszczone artykuły. Moje marzenia się spełniły, również w rozpropagowaniu nowoczesnych odmian mieczyków z ościennych krajów tj. Czech, Słowacji, Litwy, Rosji i Ukrainy.  W rozprowadzaniu cebulek dzielnie radzi sobie również członkini I KMM  –  ANITA prowadząca swój sklep.

Dzisiaj komentarz w blogu zamieścił mój klient:

W NOWYM 2012 ROKU POMYŚLNOŚCI ZDROWIA DLA GŁÓWNEGO KRAJOWEGO HODOWCY GLADIOLI I MIŁOŚNIKOM GLADIOLI przesyła Sławek z Rąbienia. Już nie mogę doczekać się wiosny, mając  odmiany gladioli od p.Stanisława, będzie niezłe przyjemne zajęcie.

Dziękuję Sławkowi za nominację ale  głównym krajowym hodowcą nowych odmian mieczyków  nie jestem.  Nie wiem też czy ktoś tym się zajmuje, ale jeśli tak, to proszę o kontakt ze mną. Wprawdzie w tym roku uzyskałem kilkanaście obiecujących siewek ze skrzyżowania nowoczesnych odmian, ale do ich rejestracji jeszcze długa droga.  Jak informowałem mam zebrane nasiona  w tym roku i mogę podzielić się z chętnymi do rozmnażania generatywnego.

Proszę też o uwagi i wnioski jakie tematy Waszym zdaniem należy zamieścić w blogu w najbliższym czasie.Życzę również wszystkim pięknego kwitnienia i dużych przyrostów cebulek, zwalczenia wszelkich szkodników w tym szczególnie wciornastków, oraz jak najmniej chorób grzybowych.

Dużo zdrowia , efektywnego wypoczynku w czasie pielęgnacji swoich ulubionych kwiatów, pięknej wiosny, w sam raz deszczu , ciepłego lata i pięknej  POLSKIEJ  złotej jesieni.

Stanisław Smoleń